Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi

Strona główna

Najnowsze aktualności

12 stycznia 2018

Komunikat: Zmiany w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia

Początek roku niesie ze sobą sporo zmian w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia. W praktyce oznacza to m.in. wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych. Z 1 stycznia została wprowadzona e-składka i wzrosła kwota świadczenia pielęgnacyjnego. Od marca czeka nas również waloryzacja rent i emerytur. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany opublikowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Komunikat: Zmiany w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia
10 stycznia 2018

Giełda pracy w dniu 18.01.2018 - PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA

W dniu 18 stycznia br. odbędzie się Giełda Pracy na stanowisko PRACOWNIKA ADMINISTRACYJNEGO, KUCHARZA, POMOCY KUCHENNEJ. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie rekrutacyjne do Firmy Jol-Mark Sp. z o.o. o godz. 10.00, w siedzibie PUP Złotoryja, II p., p. 201. Szczegóły u Doradców Klienta lub w pok. 26, tel. 76 87 79 230.

PUP Złotoryja
Czytaj więcej o: Giełda pracy w dniu 18.01.2018 - PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA
8 stycznia 2018

Nabór na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Złotoryi

Starostwo Powiatowe w Złotoryi ogłasza nabó na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Komunikacji.

Szczegóły dotyczące prowadzonego naboru zamieszczone są w pliku poniżej.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Nabór na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Złotoryi
5 stycznia 2018

Krajowy Fundusz Szkoleniowy - nabór wniosków o przyznanie środków na rok 2018

Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w ramach priorytetów ustalonych na rok 2018. Treść ogłoszenia wraz z załącznikami poniżej.

PUP Złotoryja
Czytaj więcej o: Krajowy Fundusz Szkoleniowy - nabór wniosków o przyznanie środków na rok 2018
4 stycznia 2018

Konkurs na pamiętniki bezrobotnych

Dotknęło cię bezrobocie? Może nie jeden raz? Jak wpłynęło to na Twoje życie? Opowiedz nam o tym. Weź udział w konkursie Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH na „Pamiętniki bezrobotnych” i opisz swoje doświadczenia w formie pamiętnika lub bloga. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone lub/i opublikowane.

Adam Sokołowski
Czytaj więcej o: Konkurs na pamiętniki bezrobotnych
4 stycznia 2018

Ostrzeżenie Komendy Powiatowej w Złotoryi

Dolnośląska Policja odnotowuje w ostatnim czasie większą liczbę przypadków oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta", których ofiarami padają osoby starsze. W rozwinięciu ulotka zawierająca krótką charakterystykę działania przestępców.

Adam Sokołowski
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie Komendy Powiatowej w Złotoryi
3 stycznia 2018

Termin Targów Pracy w 2018 roku

Znamy już termin Targów Pracy, które w tym roku odbędą się w dniu 20 kwietnia. Już po raz trzeci spotkamy się w Domu Spotkań i Integracji Społecznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Złotoryi, pl. Niepodległości 7. Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi zaprasza do kontaktu pracodawców, firmy i instytucje, które chcą przedstawić swoją ofertę rekrutacyjną lub szkoleniową. Więcej informacji wkrótce. Już teraz można do nas napisać: wrzl@praca.gov.pl. Liczba miejsc ograniczona. Udział w targach jest bezpłatny.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Termin Targów Pracy w 2018 roku
2 stycznia 2018

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika ochrony - strażnika

Zakład Poprawczy w Jerzmanicach Zdroju ogłasza nabór na stanowisko pracownika ochrony - strażnika. Szczegółowe informacje o prowadzonym naborzez zamieszczone są w pliku poniżej:

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika ochrony - strażnika
29 grudnia 2017

Praca dla polskich uczniów/studentów w Niemczech w okresie wakacji LATO 2018

Informujemy, że z Federalnego Urzędu Pracy (ZAV) w Bonn wpłynęła oferta pracy wakacyjnej w Niemczech dla polskich uczniów/studentów – lato 2018. O zatrudnienie mogą się ubiegać: studenci uczelni wyższych (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych),w tym studenci ostatniego roku studiów, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung" – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia studiów na dzień 30.09.2018r., uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, za wyjątkiem liceów ogólnokształcących, w tym uczniowie ostatniego roku nauki, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung" – będą mieli potwierdzenie daty zakończenia szkoły na dzień 31.08.2018r., deklarują  gotowość  do  podjęcia  pracy, przez co najmniej 2 miesiące w okresie letnich wakacji, nie mogą mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji (ubiegający się o pracę, którzy chcą pracować w określonym mieście lub regionie Niemiec  –  otrzymają odmowę), deklarują znajomość języka niemieckiego, kandydaci na dzień podjęcia pracy muszą mieć ukończone 18 lat. Szczegóły poniżej.

Czytaj więcej o: Praca dla polskich uczniów/studentów w Niemczech w okresie wakacji LATO 2018
28 grudnia 2017

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dostępu cudzoziemców z państw spoza UE/EOG do polskiego rynku pracy. Zmiany dotyczą głównie pracy krótkoterminowej i sezonowej. Na stronie głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  została zamieszczona specjalna zakładka "Zatrudnienie cudzoziemców - zmiany po 1 stycznia 2018 r."  Poza niezbędnymi informacjami nt. przepisó obowiązujących od 1 stycznia 2018r., edytowalnymi wersjami dokumentów, znajdziecie w niej Państwo odpowiedzi na najczęstsze pytania. Materiał będzie sukcesywnie aktualizowany.
https://www.mpips.gov.pl/praca/zatrudnianie-cudzoziemcow--zmiany-od-2018-r/

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców