Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Trwają prace modernizacyjne strony www Urzędu - za utrudnienia przepraszamy

Najnowsze aktualności

18 czerwca 2019

Baza Informacji o zawodach: Infodoradca+

Nasi Doradcy zawodowi uczestniczyli w Webinariach w ramach projektu: Infodoradca+". Celem głównym projektu jest rozwijanie, uzupełnianie i aktualizacja informacji o zawodach dla min. 1000 zawodów, ujętych w klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy. Aktualnie na stronie http://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/infodoradca znajduje się już 667 opisów Informacji o Zawodach. Zachęcamy do korzystania z tej bazy wiedzy (materiały zawierające przede wszystkim: opis zawodu, opis kompetencji zawodowych, odniesienie do sytuacji zawodu na rynku pracy i możliwości doskonalenia zawodowego, a także możliwości zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zawodzie).

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Baza Informacji o zawodach: Infodoradca+
14 czerwca 2019

Uwaga!

 W DNIU DZISIEJSZYM POWIATOWY URZĄD PRACY JEST CZYNNY DO GODZINY 14:00 Z POWODU PANUJĄCYCH UPAŁÓW.

 

PUP Złotoryja
Czytaj więcej o: Uwaga!
13 czerwca 2019

Zajęcia dla uczniów z zakresu poradnictwa zawodowego - PUP Złotoryja

W okresie od stycznia do czerwca 2019 r. przeprowadziliśmy warsztaty doradcze z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych (z powiatu złotoryjskiego). Podczas wizyt młodzieży w urzędzie pracy omówiliśmy m.in. celowość nauki i zdobywania zawodu. Poruszyliśmy tematy takie jak: kariera zawodowa, kryteria wyboru kierunku szkoły, typy osobowości decydujące m.in. o naszych predyspozycjach zawodowych, trendy na rynku pracy (na podstawie najnowszych badań). Podczas spotkania uczniowie obejrzeli również film pn. „Planowanie kariery zawodowej, czyli jak wybrać zawód”.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Zajęcia dla uczniów z zakresu poradnictwa zawodowego - PUP Złotoryja
13 czerwca 2019

Dofinansowanie do szkoleń zwiększających kwalifikacje zawodowe

TEB Edukacja zaprasza do skorzystania z oferty w ramach projektu: "Kawlifikacje, które dają pracę na obszarze Algomeracji Jeleniogórskiej".

Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat i mieszkają na terenie Algomeracji Jeleniogórskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie poniżej.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Dofinansowanie do szkoleń zwiększających kwalifikacje zawodowe
30 maja 2019

Ogłoszenie o naborze wniosków na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej

                Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi ogłasza nabór wniosków  na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej  w ramach przyznanych środków rezerwy ministra na realizację programu aktywizacji zawodowej bezrobotnych zamieszkujących na wsi.

Wartość w/w programu na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy   dla osoby bezrobotnej wynosi 60 000,00 zł. Zgodnie z założeniami w ramach powyższego programu kwota brutto o jaką można się ubiegać na jedno stanowisko pracy  wynosi 20 000,00 zł.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze wniosków na wyposażenie lub doposażenie stanowiska pracy dla osoby bezrobotnej
30 maja 2019

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Prokurator Okręgowy w Legnicy ogłasza konkurs na staż urzędniczy w Prokuraturze Rejonowej w Złotoryi docelowo na stanowisko urzędnika - informatyka. Osoby zainteresowane złożeniem swoich aplikacji proszone są o zapoznanie się z ogłoszeniem na stronie http://www.legnica.po.gov.pl a następnie przekazali do Prokuratury komplet wymaganych dokumentów i oświadczeń wypunktowanych w przedmiotowym ogłoszeniu.

Szczegółowe informacje dot. prowadzonego naboru dostępne  są w plikach zamieszczonych poniżej.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy
22 maja 2019

Projekt Career Turn - bezpłatne działania - wsparcia dla osób wchodzących na rynek pracy lub mających trudności z podjęciem zatrudnienia

Fundacja STELLA VIRIUM informuje o realizowanym projekcie Career Tur - bezpłatnych działań skierowanych  do osób wchodzących na rynek pracy lub mających trudności z podjęciem pracy. W ramach działań prowadzone są warsztaty pozwalające beneficjentom zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne, indywidualne wsparcie coachów i mentorów, doskonalenie znajomości praktycznej języka angielskiego oraz przygotowanie i wsparcie w procesach rekrutacyjnych. Wszystkie działania finansowane są przez jedną z korporacji sektora usług wspólnych firmę UBS, projekt jest bezpłatny dla osób chcących sie przekwalifikować i wziąć udział w procesach rekrutacyjnych do korporacji - sektora BPO/SSC. Zakończenie projektu związane jest z wydaniem certyfikatu.

Najbliższa edycja we Wrocławiu planowana jest w lipcu 2019r.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Projekt Career Turn - bezpłatne działania - wsparcia dla osób wchodzących na rynek pracy lub mających trudności z podjęciem zatrudnienia
22 maja 2019

Projekt Early Warning Europe realizowany przez PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) realizuje projekt Early Warning Europe, którego celem jest udzielenie pomocy firmom oraz przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe. O wsparcie w ramach Projektu mogą ubiegać się mikro, mali lub średni przedsiębiorcy (MŚP) działający na terenie Polski, którzy na skutek dynamiki rynku, odddziaływania różnych czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracili sprawność prowadzenia biznesu lub, w opinii przedsiębiorcy, istnieje ryzyko spowolnienia rozwoju firmy w przyszłości.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Projekt Early Warning Europe realizowany przez PARP
17 maja 2019

Giełda Pracy do Firmy Fiege Sp. z o.o. (PUP Bolesławiec)

Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu, ul. Obrońców Helu 10, zaprasza na Giełdę Pracy w dniu 29.05.2019 r. (środa) o godz. 09:30 w sali nr 03. Kontakt dla osób zainteresowanych udziałem w spotkaniu rekrutacyjnym pod numerem telefonu 75 732-66-01 wew.142, wew.114, wew.129 lub osobiście w Powiatowym Urzędzie Pracy u doradcy klienta pok. 106-107 lub pok.110. W giełdzie pracy mogą uczestniczyć również osoby niezarejestrowane w PUP lub chcące zmienić pracę. Stanowiska: Specjalista do spraw logistyki, Pracownik do spraw administracji logistyki, Operator wózka widłowego, Pracownik magazynu, Lider zespołu magazynowego (Fiege Logistics Sp. z o.o.)

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Giełda Pracy do Firmy Fiege Sp. z o.o. (PUP Bolesławiec)
14 maja 2019

Poszukujesz pracowników z Europy? Weź udział w wirtualnych targach pracy Discover Poland! Work with us

29 maja 2019 r. na platformie www.europeanjobdays.eu odbędą się wirtualne targi pracy organizowane przez EURES w ramach Europejskich Dni Pracy skierowane do polskich pracodawców, obywateli państw członkowskich UE lub EFTA oraz Polaków, którzy wyemigrowali do pracy za granicą i myślą o powrocie do kraju.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Poszukujesz pracowników z Europy? Weź udział w wirtualnych targach pracy Discover Poland! Work with us