Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
Autor: Adam Sokołowski

Artykuły

12 stycznia 2018

Komunikat: Zmiany w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia

Początek roku niesie ze sobą sporo zmian w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia. W praktyce oznacza to m.in. wzrost minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej dla określonych umów cywilnoprawnych. Z 1 stycznia została wprowadzona e-składka i wzrosła kwota świadczenia pielęgnacyjnego. Od marca czeka nas również waloryzacja rent i emerytur. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany opublikowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Komunikat: Zmiany w polityce rodzinnej, polityce społecznej i polityce zatrudnienia
10 stycznia 2018

Giełda pracy w dniu 18.01.2018 - PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA

W dniu 18 stycznia br. odbędzie się Giełda Pracy na stanowisko PRACOWNIKA ADMINISTRACYJNEGO, KUCHARZA, POMOCY KUCHENNEJ. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie rekrutacyjne do Firmy Jol-Mark Sp. z o.o. o godz. 10.00, w siedzibie PUP Złotoryja, II p., p. 201. Szczegóły u Doradców Klienta lub w pok. 26, tel. 76 87 79 230.

PUP Złotoryja
Czytaj więcej o: Giełda pracy w dniu 18.01.2018 - PRACOWNIK ADMINISTRACYJNY, KUCHARZ, POMOC KUCHENNA
8 stycznia 2018

Nabór na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Złotoryi

Starostwo Powiatowe w Złotoryi ogłasza nabó na stanowisko młodszego referenta w Wydziale Komunikacji.

Szczegóły dotyczące prowadzonego naboru zamieszczone są w pliku poniżej.

Joanna Konieczna
4 stycznia 2018

Ostrzeżenie Komendy Powiatowej w Złotoryi

Dolnośląska Policja odnotowuje w ostatnim czasie większą liczbę przypadków oszustw metodą "na wnuczka" i "na policjanta", których ofiarami padają osoby starsze. W rozwinięciu ulotka zawierająca krótką charakterystykę działania przestępców.

Adam Sokołowski
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie Komendy Powiatowej w Złotoryi
4 stycznia 2018

Konkurs na pamiętniki bezrobotnych

Dotknęło cię bezrobocie? Może nie jeden raz? Jak wpłynęło to na Twoje życie? Opowiedz nam o tym. Weź udział w konkursie Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH na „Pamiętniki bezrobotnych” i opisz swoje doświadczenia w formie pamiętnika lub bloga. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone lub/i opublikowane.

Adam Sokołowski
Czytaj więcej o: Konkurs na pamiętniki bezrobotnych
2 stycznia 2018

Ogłoszenie o naborze na stanowisko pracownika ochrony - strażnika

Zakład Poprawczy w Jerzmanicach Zdroju ogłasza nabór na stanowisko pracownika ochrony - strażnika. Szczegółowe informacje o prowadzonym naborzez zamieszczone są w pliku poniżej:

Joanna Konieczna
28 grudnia 2017

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców

Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dostępu cudzoziemców z państw spoza UE/EOG do polskiego rynku pracy. Zmiany dotyczą głównie pracy krótkoterminowej i sezonowej. Na stronie głównej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  została zamieszczona specjalna zakładka "Zatrudnienie cudzoziemców - zmiany po 1 stycznia 2018 r."  Poza niezbędnymi informacjami nt. przepisó obowiązujących od 1 stycznia 2018r., edytowalnymi wersjami dokumentów, znajdziecie w niej Państwo odpowiedzi na najczęstsze pytania. Materiał będzie sukcesywnie aktualizowany.
https://www.mpips.gov.pl/praca/zatrudnianie-cudzoziemcow--zmiany-od-2018-r/

Joanna Konieczna
21 grudnia 2017

Zmiany dot. zatrudnienia cudzoziemców

Od 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące dostępu cudzoziemców z państw spoza UE/EOG do polskiego rynku pracy. Zmiany dotyczą głównie pracy krótkoterminowej i sezonowej. Wspomniane rozporządzenia określają między innymi: wzory wniosków i dokumentów, wysokości wpłat związanych z rozpatrzeniem wniosków, podklasy działalności, w których będą wydawane zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca, państwa, których obywatele będą objęci niektórymi ułatwieniami w zakresie zezwoleń na pracę sezonową.

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: Zmiany dot. zatrudnienia cudzoziemców
7 grudnia 2017

e-Składka - proste płatności do ZUS

Od 1 stycznia 2018r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego. Szczegółowe informacje zawarte są poniżej:

Joanna Konieczna
Czytaj więcej o: e-Składka - proste płatności do ZUS