VIII OTK 2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

17 października 2016

Rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery

Dzień dobry! Rozpoczynamy VIII edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery! Idea zainicjowana przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej Zapraszamy serdecznie do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach. Szczegóły poniżej.

Anna Sarczyńska
Czytaj więcej o: Rozpoczął się VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery
Przejdź do - VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - program PUP Złotoryja
27 września 2016

VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - program PUP Złotoryja

Powiatowy Urząd Pracy serdecznie zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami tej akcji są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. Celem OTK jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa szkolnego oraz zawodowego. Akcja odbywa się corocznie pod patronatem ministrów właściwych dla spraw pracy i edukacji i skupia setki inicjatyw w całym kraju. Inicjatywa ta skierowana jest zarówno do zainteresowanych uczniów (dzieci i młodzieży), studentów, jak i osób dorosłych.

Czytaj więcej o: VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - program PUP Złotoryja
Przejdź do - Powiatowy Konkurs Plastyczny
16 września 2016

Powiatowy Konkurs Plastyczny

Uprzejmie informujemy, że Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi w partnerstwie ze Złotoryjskim Ośrodkiem Kultury i Rekreacji ogłosił Powiatowy Konkurs Plastyczny z okazji VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Celem konkursu jest popularyzacja poradnictwa zawodowego, wspomaganie rozwoju w ramach preorientacji i orientacji zawodowej, zainteresowanie uczniów tematyką rynku pracy, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej uczestników inspirowanej światem zawodów, rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Plastyczny
Przejdź do - Webinarium - co to takiego?
28 września 2016

Webinarium - co to takiego?

Webinaria to nic innego jak szkolenia lub seminaria online, które w odróżnieniu od swoich tradycyjnych odpowiedników, odbywają się w wirtualnych pokojach, za pośrednictwem Internetu. Uczestnicy razem z trenerem spotykają się w czasie rzeczywistym w specjalnie do tego wydzielonej przestrzeni w sieci. W ramach OTK 2016 odbędą się dwa takie webinaria. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Webinarium - co to takiego?
Przejdź do - Dni otwarte w Policji w Złotoryi w ramach OTK 2016
28 września 2016

Dni otwarte w Policji w Złotoryi w ramach OTK 2016

Złotoryjscy policjanci zorganizowali na terenie swojej jednostki spotkanie z młodzieżą gimnazjalną. Spotkanie z oficerem prasowym jednostki mł. asp. Iwoną Król-Szymajdą umożliwiło młodzieży zapoznanie się ze specyfiką pracy policjanta.

Czytaj więcej o: Dni otwarte w Policji w Złotoryi w ramach OTK 2016
Przejdź do - Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zawody przyszłości" i "Moje wymarzone miejsce pracy"
25 października 2016

Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zawody przyszłości" i "Moje wymarzone miejsce pracy"

Przedstawiamy Państwu listę Laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego pod Patronatem Honorowym Starosty Złotoryjskiego zorganizowanego z okazji VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w dwóch zakresach tematycznych: „Zawody przyszłości” i „Moje wymarzone miejsce pracy”.

Czytaj więcej o: Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zawody przyszłości" i "Moje wymarzone miejsce pracy"
Przejdź do - Warsztaty z planowania kariery zawodowej
10 listopada 2016

Warsztaty z planowania kariery zawodowej

W ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zostały przeprowadzone przez pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Ochotniczego Hufca Pracy w Legnicy warsztaty, dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z powiatu złotoryjskiego, pod tytułem „Jak skutecznie zaplanować karierę?” Doradcy zawodowi z OHP udzielali również indywidualnych konsultacji. Z tego działania skorzystało ok. 220 osób.

Przejdź do - Debata poświęcona rynkowi pracy i edukacji
10 listopada 2016

Debata poświęcona rynkowi pracy i edukacji

VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery już za nami. Dokładnie tydzień temu mieliśmy zaszczyt wręczyć nagrody Laureatom Konkursu Plastycznego. Uroczystość ta poprzedziła debatę poświęconą rynkowi pracy i edukacji, na którą zaprosiliśmy dyrektorów szkół, przedstawicieli władz oświatowych, ekspertów rynku pracy, pedagogów, doradców zawodowych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, pracodawców oraz samorządowców. Wspólnie ustaliliśmy, że warto w przyszłości organizować takie spotkania i dyskusja przynosi cenne wnioski. O szczegółach całego tygodnia na bieżąco informowała Gazeta Złotoryjska oraz portal Zlotoryjanie Pl za co gorąco dziękujemy.

Czytaj więcej o: Debata poświęcona rynkowi pracy i edukacji
Przejdź do - VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - materiał zdjęciowy i filmowy
9 listopada 2016

VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - materiał zdjęciowy i filmowy

Przedstawiamy zdjęcia z Targów edukacyjno-zawodowych, które odbyły się w Złotoryi w sali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, w dniu 20.10.2016. Dziękujemy Złotoryjskiego Klubowi Fotograficznemu za wykonanie reportażu oraz Gazecie Złotoryjskiej za udostepnienie zdjęć. Między innymi pod niniejszym linkiem http://www.youtube.com/watch?v=Aq7GgWqSOo0&feature=youtu.be znajdą Państwo materiał filmowy, a w nim: targi, wręczenie nagród w konkursach plastycznych i debata o rynku pracy i edukacji. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: VIII Ogólnopolski Tydzień Kariery - materiał zdjęciowy i filmowy
Przejdź do - OTK 2016 w liczbach - Infografika