Jesteś tutaj: Start / Rejestracja ON-LINE

Rejestracja ON-LINE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Internetowa rejestracja osób bezrobotnych i poszukujących pracy będzie się odbywać za pośrednictwem strony internetowej www.praca.gov.pl.

Rejestracja możliwa będzie za pomocą dwóch metod:

- Pierwszą z nich jest zgłoszenie do rejestracji w powiatowym urzędzie pracy. W tym przypadku niepotrzebny jest podpis kwalifikowany oraz profil zaufany ePUAP. Dokumenty należy dostarczyć podczas wyznaczonej wizyty w urzędzie. Dniem rejestracji jest data spotkania w urzędzie i złożenia oświadczenia.

- Drugim ze sposobów jest rejestracja w urzędzie pracy. Wybierając ten rodzaj działania, większość rzeczy zrobimy, nie wychodząc z domu. Do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć wszystkie zeskanowane dokumenty, które muszą zostać zatwierdzone podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP. W tej procedurze dniem rejestracji jest data zarejestrowania się poprzez stronę internetową. Wizyta dla osób z prawem do zasiłku wyznaczana jest w ciągu siedmiu dni, natomiast dla osób bez prawa w ciągu trzech tygodni od daty zarejestrowania. Decyzja i wezwanie na wizytę oraz inne niezbędne dokumenty przesyłane będą drogą elektroniczną do osoby dokonującej rejestracji.

Sprawy związane z rejestracją przez internet obsługiwane będą w punkcie Rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Złotoryi.


W przypadku wystąpienia problemów technicznych na stronie internetowej www.praca.gov.pl należy skontaktować się z Zieloną Linią (telefon 19524).

Numer infolinii dla połączeń zagranicznych: +48 22 19524