Płatny staż w Niemczech od marca 2019 dla pracowników socjalnych/pedagogów społecznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 grudnia 2018

Płatny staż w Niemczech od marca 2019 dla pracowników socjalnych/pedagogów społecznych którzy dołączą do zespołu pracowników socjalnych w Schronisku dla Uchodźców i osób ubiegających się o azyl. Staż oferuje: 6-miesięczną praktykę z wynagrodzeniem w wysokości 600 Euro, umowę o staż, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne; po odbyciu stażu, istnieje możliwość uzyskania stałej umowy o pracę. Wybrani stażyści otrzymają pomoc od anglojęzycznego mentora w zorganizowaniu i opłaceniu lub częściowym pokryciu kosztów: podróży, szkolenia językowego (po niemiecku), zakwaterowania; projekt przewiduje także zwrot kosztów na rozmowę w sprawie pracy, zasiłek relokacyjny czy pomoc w uznaniu kwalifikacji. Szczegóły w załączeniu.

Poszukiwane są osoby w wieku 

• 18 – 30 lat
• absolwenci  nauk społecznych, m.in. pracownicy socjalni, pedagodzy społeczni, którzy są zainteresowani pracą w dziedzinie migracji międzynarodowej
• znające język angielski na poziomie B2

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z: international@educendis.com

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://educendis.de/

Aplikacje tylko w języku niemieckim lub angielskim; proszę przesyłać jako załącznik CV w formacie europejskim wraz z  listem motywacyjnym argumentującym powód ubiegania się o staż.

Projekt realizowany jest w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Autor: Anna Sarczyńska