Badanie jakości procesów rekrutacji. Ankieta dla pracowników i kandydatów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 listopada 2018

Trwa badanie opinii wśród internautów na temat jakości procesów rekrutacji w Polsce, skierowana zarówno do kandydatów, jak i pracujących. Ankieta online pozwoli zebrać informacje do ogólnopolskiego raportu na temat sytuacji pracowników na obecnym rynku pracy. Projekt ma na celu określenie, jak wygląda dziś poszukiwanie pracy i z czym spotykają się kandydaci podczas procesów rekrutacyjnych. Aby wziąć udział w badaniu, wystarczy wypełnić kwestionariusz online: http://ankieta.aplikuj.pl/

Ankieta ma odpowiedzieć na pytania, jakie są oczekiwania osób z poszczególnych branż wobec pracodawców, z jakimi ofertami można się spotkać na rynku i jakie są często spotykane praktyki stosowane przez firmy podczas rekrutacji.  
Dane uzyskane za pomocą ankiety wykażą, jak obecnie wyglądają relacje pomiędzy pracownikiem a pracodawcą w Polsce. Dowiemy się również, jakie elementy rekrutacji warto poprawić, aby była ona skuteczniejsza i bardziej jakościowa dla obu stron. Akcja ma charakter niekomercyjny a wypełnienie kwestionariusza nic nie kosztuje.

"Badanie będzie trwało do 10 grudnia, a po zebraniu wyników zostaną one poddane analizie. Na tej podstawie sporządzimy raport, który pokaże, jakie oczekiwania mają kandydaci wobec pracodawców w zależności od branży, z czym spotykają się w procesach rekrutacyjnych i jaka jest ogólna jakość tych procesów na obecnym rynku pracy."

Organizatorzy wspierają przy okazji zbierania opinii Ogólnopolską Akcję Charytatywną „Okruszek”, która pomaga osobom bezdomnym i potrzebującym.

Osoba do kontaktu:

Patrycja Kosek

MediaBielsko.pl

Autor: Anna Sarczyńska