Europejskie Dni Pracodawców 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 listopada 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi zaprasza na DNI OTWARTE "Porozmawiajmy o umiejętnościach, odkryjmy wszystkie talenty" z okazji Europejskich Dni Pracodawców 2017. Zapraszamy przedsiębiorców i pracodawców do konsultacji indywidualnych z naszymi ekspertami w dniach 17-24.11.2017 r. w godz. 11:30 - 13:30 w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi, Al. Miła 18.  Pracodawco, sprawdź, co pomoże rozwinąć przydatne umiejętności. Szczegóły w załączeniu.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych jest inicjatywą Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkoleń zawodowych. W ramach Tygodnia zostanie zorganizowany szereg spotkań – zarówno w krajach UE jak i na poziomie unijnym.  Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora edukacji.

Członkowie sieci EPSZ uznali, że wzmocnienie współpracy z pracodawcami odgrywa kluczową rolę, zarówno dla rozwoju gospodarki, jak i realizacji przez publiczne służby zatrudnienia efektywnych działań na rzecz rynku pracy. 

W związku z powyższym w 2016 roku podjęto decyzję o zorganizowaniu Europejskich Dni Pracodawców, których celem było wspieranie współpracy pomiędzy pracodawcami  i publicznymi służbami zatrudnienia. Pierwsza edycja Europejskich Dni Pracodawców  odbyła się  w dniach 4 - 6 kwietnia 2016 r. i włączyły się w nią wszystkie państwa członkowskie.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w 13 – 24 listopada 2017r. w niemal wszystkich państwach UE (poza Szwecją i Austrią). 

Celem wspólnego hasła jest podkreślenie kluczowej roli PSZ w zakresie dostosowywania kwalifikacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy do potrzeb rynku pracy, jak również konieczności zaangażowania wielu partnerów rynku pracy w działania na rzecz zmniejszania niedoborów w obszarze umiejętności.  

Na poziomie europejskim wydarzenie zostanie włączone w Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, a EDP 2017 będą jednym z jego komponentów.

 

Autor: Anna Sarczyńska