Zaproszenie do współpracy w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2017

Mamy przyjemność zaprezentować wstępny harmonogram działań Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zorganizowanych z myślą o dzieciach i młodzieży z powiatu złotoryjskiego oraz wszystkich zainteresowanych problematyką planowania kariery. ZAPRASZAMY bardzo serdecznie firmy, szkoły i instytucje, które chcą przedstawić swoją ofertę, m.in. do udziału w TARGACH EDUKACYJNO-ZAWODOWYCH, które odbędą się w Zespole Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi (19 października br., w godz. 10-12) z okazji IX Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 

W 2016 r. działania Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie odbywającym się podczas trwania OTK. Dzięki tej „nagrodzie” powiat złotoryjski pozytywnie zaistniał na mapie poradnictwo zawodowego.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, młodzież, rodziców oraz instytucje jak i przedsiębiorców do aktywnego udziału w poniższych wydarzeniach, mając nadzieję, że przychylą się Państwo do współpracy przy ich realizacji.

  • Warsztaty dla uczniów dotyczące odkrywania talentów
  • Spotkanie: „Niepełnosprawność a rynek pracy” (dla niepełnosprawnych uczniów i ich rodziców/opiekunów)
  • Możliwość skorzystania z testów badających m.in. skłonności zawodowe metodą M. Achtnicha w Powiatowym Urzędzie Pracy w Złotoryi     
  • Spotkanie z gościem OTK (spotkanie uczniów szkół podstawowych z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi)
  • Decyzje edukacyjno-zawodowe uczniów szkół średnich – badanie ankietowe młodzieży szkół powiatu złotoryjskiego        
  • Targi edukacyjno-zawodowe
  • Powiatowy Konkurs Plastyczny „Odkrywam swoje talenty - Dekorowanie ozdób choinkowych”
  • Powiatowy Konkurs „Moje talenty i kwalifikacje – czyli list motywacyjny do przyszłego pracodawcy”

Cele Targów edukacyjno-zawodowych:
- Przybliżenie młodzieży i osobom poszukującym możliwości kształcenia - lokalnej oferty edukacyjnej
- Impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji
- Wskazówki w odpowiedzi na pytanie „Co dalej”?
- Pokaz talentów młodzieży
- Aleja Odkrywania Talentów
- Prezentacja lokalnych firm / prezentacje zawodów
- Prezentacja instytucji doradczo-wspierających młodzież na rynku pracy
- Oferta instytucji wspierających rynek pracy i edukacji.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do przygotowania i przeprowadzenia interaktywnej prezentacji stanowiska pracy (prezentacje ukazujące specyfikę pracy w zawodzie, np. ubiór, wykorzystywane narzędzia, produkty, proces produkcji, wyniki pracy). Istnieje też możliwość prezentacji oferty edukacyjnej przez szkoły – prezentacja talentów uczniów, oferta klasy przedstawiona w sposób praktyczny w oparciu o wykonywany przyszły zawód.
Naszym zamysłem jest stworzenie wizualizacji branży/zawodu/stanowiska, aby młodzi ludzi zdobyli jak najpełniejszą wiedzę odwiedzając dane stanowisko.

W tym roku nowością będzie tzw. "Aleja Odkrywania Talentów", czyli specjalnie przygotowane stanowiska, na których będzie można spróbować swoich sił, wykonując np. zadania manualne lub wziąć udział w profesjonalnych testach doradczych i poznać dokładnie swoje predyspozycje zawodowe.

Zapraszamy do współpracy! Podobnie jak w roku ubiegłym na Wystawców i Uczestników będą czekały miłe upominki.

Informacje o realizowanych działaniach będą umieszczane na bieżąco na www.pup.zlotoryja.pl (zakładka Ogólnopolski Tydzień Kariery) i na naszym profilu społecznościowym www.facebook.com/ZlotoryjaCAZ  

Patronat honorowy nad wydarzeniami objął Starosta Powiatu Złotoryjskiego Ryszard Raszkiewicz. Patronat medialny: Zlotoryjanie Pl, Zlotoryja1211.pl, 24legnica.pl,Gazeta Złotoryjska, Portal Regionfan.pl

Patronat nad dziewiąta edycją OTK objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Autor: Anna Sarczyńska